Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8652085



*

nr 865 2085


Skulptur

Elefant, Keramik, höjd: 26, längd: 32


Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 december 2013
kl 18:30:40


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/12 18:11:40 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik konsthantverk skulptur
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 19:43
  • 9045 Skulptur
    brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 20:22
  • 9046 Skulptur
    brons. Höjd: 59cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 18:41
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 19:21




Ladda ner broschyr